Przejdź do strony głównej JakiOlej.pl
 Szczegóły firmy

Texaco

producent olejów silnikowych Texaco

W Polsce Texaco rozpoczęło działalność w 1992 roku, została wtedy utworzona firma Texaco Marketing Poland, która jako pierwsza rozpoczęła dystrybucję produktów smarnych i płynów eksploatacyjnych Texaco, lansując przede wszystkim na rynku polskim rodzinę olejów samochodowych - Havoline.

W grudniu 1999 została założona nowa spółka Texaco Lubricants Polska. Spółka kontynuuje przejętą od Texaco Polska działalność olejową - rozszerzając istniejącą już sieć dystrybucji olejów, smarów motoryzacyjnych oraz przemysłowych a także płynów eksploatacyjnych.

10 października 2001 roku Texaco Lubricants Polska Sp. z o.o stała się częścią Chevron Corporation - prawdziwie globalnego, zintegrowanego koncernu energetycznego zatrudniającego około 60 000 pracowników, działającego w 180 krajach świata, z rezerwami ropy w wysokości 8,5 miliarda baryłek, posiadającego około 25 000 stacji paliwowych, z możliwościami produkcyjnymi przekraczającymi 2 miliony baryłek dziennie i ze sprzedażą paliw i innych produktów na poziomie 3,5 miliona baryłek dziennie.

Chevron Corp. zamierza umocnić swoją pozycję globalnego koncernu energetycznego najbardziej docenianego ze względu na pracowników, współpracę z partnerami i osiągane wyniki. Będziemy mieli lepsze możliwości rozwoju, większą siłę finansową jak również szerszą paletę dostępnych technologii - zarówno w zakresie konwencjonalnych jak i niekonwencjonalnych źródeł energii - połączoną wiedzę, doświadczenia i 'know-how'. Dobra współpraca z lokalnymi społecznościami oraz firmami działającymi na lokalnych rynkach będzie nadal ważnym elementem działań koncernu. W naszych przedsięwzięciach nadal duży nacisk będzie kładziony na bezpieczeństwo i ochronę środowiska.

Działalność koncernu w Polsce jest obecnie kontynuowana i reprezentowana przez Chevron Polska Sp. z o.o. Zmienił się jedynie 100 - procentowy udziałowiec spółki z Texaco Global Product na Chevron Corp. Nie uległ zmianie profil działalności naszej spółki. Naszą macierzystą korporacją jest spółka akcyjna Chevron utworzona w wyniku fuzji dwóch światowych gigantów naftowych. Mamy uzasadnione podstawy, aby w nowym, jeszcze lepszym świetle widzieć przyszłość Chevron Polska. Wizję tę opieramy na potędze finansowej, technologicznej i organizacyjnej nowego udziałowca. Będziemy kontynuować rozwój naszej Firmy aby jeszcze lepiej służyć naszym klientom, umacniać pozycję naszych dystrybutorów i wszystkich firm oraz ludzi stanowiących Rodzinę Chevron w Polsce.

 

Reklama na stronie JakiOlej.pl